Conférence à l'IAE de Caen

Conférence à l'IAE de Caen

Conférence à l'IAE de Caen

Témoignage de notre directrice générale Corinne Pradal sur le global compact des nations unies. Engagement fort de notre société au niveau de la RSE depuis plus de 10 ans.

3012Commentaires

MONTAŻ ANTENY WARSZAWA

Jeśli chcemy podłączyć dwa dekodery cyfrowe Polsatu i Canal+ do jednej anteny satelitarnej musimy użyć niezależnych kabli antenowych podłączonych do konwertera z kilkoma wyjściami szerokopasmowymi lub wykorzystać konwerter najnowszej generacji unicable. Ponieważ mało kto z nas posiada odpowiedni miernik do pomiaru sygnału cyfrowego powinniśmy zlecić profesjonalny autoryzowanemu instalatorowi z Warszawy i województwa mazowieckiego, który zapewni nam wysoką jakość odbioru wszystkich kanałów zawartych w naszym pakiecie, który otrzymaliśmy zawierając umowę o abonament.

Jak zamienić dekodery różnych operatorów

11.04.2024

W artykule będzie mowa oczywiście o zmianie operatora satelitarnego czyli Polsat lub Canal+, przejście z satelity do kablówki to już zupełnie inna bajka. Ponieważ obaj operatorzy nadają z tego satelity czy Hotbirda 13E to teoretycznie wystarczy odłączyć jeden dekoder i podłączyć drugi ale nie zawsze jest to takie proste. Jeśli do tej pory odbieraliśmy telewizję przez dekoder Polsat z serii Evobox i korzystaliśmy z najbardziej zaawansowanej anteny satelitarnej umożliwiającej jednoczesne nagrywanie i oglądanie różnych kanałów to na 99% mamy zainstalowany konwerter Unicable SCR. W takiej konfiguracji będą działały tylko wybrane dekodery Canal+, możemy spokojnie podłączać dekodery 4K czyli Ultrabox+, Dualbox+, zadziałają też modele Mediabox+ oraz Premiumbox+ ale przy dekoderze trzeba założyć rozdzielacz sygnału satelitarnego 1x2 działający w paśmie do 2400 MHz, dekoderem który nie zadziała jest Sagemcom DSIW 74.

Co trzeba ustawić podłączając nowy dekoder ?


Montując dekoder Polsatu w miejsce do tej pory używanego sprzętu Canal+, podłączenie wygląda podobnie przy czym u tego operatora wszystkie obecnie dostępne w dystrybucji dekodery cyfrowe współpracują z konwerterami Unicable SCR (bez konieczności instalacji rozgałęziaczy sygnału), oczywiście trzeba w "menu" wybrać odpowiednie częstotliwości UB (User Bands), na których konwerter komunikuje się z dekoderem, są one zależne od modelu i wersji SCR ale cztery podstawowe są zawsze takie same: 1240, 1420, 1680 oraz 2040 MHz. Podłączając kilka telewizorów w domu pod konwerter Unicable, na każdym dekoderze należy ustawić inną częstotliwość, wybierając taką samą na różnych urządzeniach zobaczymy komunikat o braku sygnału spowodowany konfliktem w wysyłce komend sterujących parametrami konwertera.

Skorzystajmy z usług specjalistów w naszym miejscu zamieszkania


Przy okazji zmiany operatora możemy skorzystać z usług autoryzowanego serwisu technicznego cyfra.tv w celu wykonania przeglądu całej instalacji antenowej, jeśli okaże się że nasz zestaw nie jest przystosowany do odbioru kanałów 4K możemy zdecydować się na montaż anteny satelitarnej z konwerterem SCR najnowszej generacji i czaszą o rozmiarze 80-90 cm. Profesjonalni instalatorzy cyfra.tv wykonują ustawienia i montaże systemów telewizji cyfrowej wszystkich operatorów dostępnych w naszym kraju, można także zamówić specjalną usługę konfiguracji zagranicznej platformy cyfrowej wybranej przez klienta.