Visite de Orelsan et de son équipe Ahelya, Sophie et Sebastian dans nos ateliers !

Visite de Orelsan et de son équipe Ahelya, Sophie et Sebastian dans nos ateliers !

Orelsan est un passionné de vêtements et a testé nos machines.

3548 Comments

  • Avatar
   Samuel D. Darden
   févr. 27, 2020

   I’ve been recently thinking the very same matter personally lately. Happy to see a person on the same pai gow poker wavelength!

TELEWIZJA CYFRA

Ocena firmy 4.7/5 na podstawie 287 głosów klientów

Profesjonalni instalatorzy telewizji Polsat Box i Canal Plus zapewniają każdemu abonentowi kompatybilnej z UHD 4K
Grodzisk Mazowiecki, Piastów, Sulejówek, Babice, Ożarów Mazowiecki, Zielonka, Mińsk Mazowiecki, Konstancin, Marki, Łomianki, Piaseczno, Legionowo, Raszyn, Płochocin, Pruszków, Komorów, Błonie, Podkowa Leśna, Otwock, Wołomin

Cyfra, Warszawa, mazowieckie

MONTAŻ ANTENY WARSZAWA

Jeśli chcemy podłączyć dwa dekodery cyfrowe Polsatu i Canal+ do jednej anteny satelitarnej musimy użyć niezależnych kabli antenowych podłączonych do konwertera z kilkoma wyjściami szerokopasmowymi lub wykorzystać konwerter najnowszej generacji unicable. Ponieważ mało kto z nas posiada odpowiedni miernik do pomiaru sygnału cyfrowego powinniśmy zlecić profesjonalny montaż anteny satelitarnej autoryzowanemu instalatorowi z Warszawy i województwa mazowieckiego, który zapewni nam wysoką jakość odbioru wszystkich kanałów zawartych w naszym pakiecie, który otrzymaliśmy zawierając umowę o abonament.

Ustawienie anteny satelitarnej w konwerterem Unicable

15.04.2024

Teoretycznie ustawienie każdej anteny satelitarnej przebiega tak samo bez względu na rodzaj zamontowanego konwertera, ale nadal wiele prostych mierników sygnału cyfrowego nie obsługuje sygnału Unicable SCR co stanowi problem podczas regulacji zestawu satelitarnego. Jedynym sposobem na rozwiązanie tej niedogodności jest podmiana konwertera na standardowy model SINGLE tylko na czas ustawiania anteny, może być nawet jakiś używany zdjęty ze starej anteny.


Jak ustawić kąt nachylenia konwertera ?


Pamiętajmy tylko o tym, że jak założymy docelowy Unicable trzeba będzie ustawić skręt konwertera wokół własnej osi, można to zrobić na tzw "oko" i tak przesunąć aby wyjście wskazywało godzinę 05.00 (czaszę anteny przyjmujemy jako cyferblat zegara patrząc od strony mocowania konwertera), jednak najlepiej jak zrobimy to obserwując ekran telewizora z paskami sygnału generowanymi przez dekoder, w niektórych przypadkach może być jednak potrzebna pomoc montera anten z serwisu cyfra.tv posiadającego miernik sygnałów SCR.


Rodzaje wyjść w konwerterze Unicable


Niektóre typy konwerterów SCR oprócz wyjścia wykorzystującego UB (User Bands) posiadają wyjścia oznaczone jako LEGACY, wtedy takie złącze może być użyte do pomiaru sygnału przez prosty przyrząd pomiarowy. Technologia Unicable wykorzystuje cztery podstawowe kanały oraz nawet 28 dodatkowych do komunikacji z dekoderem cyfrowym, dzięki temu używając tylko jednego kabla antenowego i rozdzielaczy sygnału można obsłużyć do 32 dekoderów w jednym budynku.


Czy wszystkie dekodery obsługują system Unicable ?


Oczywiście wszystkie tunery satelitarne włączone w sieć muszą być przystosowane do komunikacji na wybranych kanałach generowanych przez konwerter, takie możliwości posiadają tylko najnowsze modele dostępne w ofercie Polsatu i Canal+, są to Ultrabox+ 4K, Dualbox+, Polsat Box 4K oraz Lite 4K. W przypadku urządzeń z wolnego rynku wszystko zależy od producenta, ponieważ system Unicable jest licencjonowany, tańsze modele nie obsługują tego typu konwerterów.


>Gdzie można zamówić montaż anteny satelitarnej w Warszawie ?


Klienci platform cyfrowych poszukują sposobów rozwiązania swoich problemów z odbiorem programów telewizyjnych. W internecie jest wiele poradników o tym jak ustawić albo zamontować antenę satelitarną, jednak w większości przypadków w niczym nam nie pomogą. Tutaj potrzebna jest twarda wiedza i narzędzia oraz miernik sygnału cyfrowego. Tak więc lepiej poszukać znajomego, który instaluje anteny satelitarne i poprosić go o pomoc lub odszukać lokalnego montera z Warszawy lub okolic oferującego ustawienie i montaż anteny satelitarnej oraz mającego autoryzację Polsatu lub Canal Plus a co za tym idzie w przypadku usterki dekodera będzie on mógł wydać nam nowy egzemplarz. Postarajmy się odwiedzić dowolny punkt sprzedaży operatora, z którym mamy umowę bo tam z reguły mają kontakt do dobrego montażysty anten satelitarnych i naziemnych a dodatkowo będziemy mieli możliwość złożenia reklamacji w salonie firmowym w przypadku kłopotów technicznych.