On se bouge dans l'Orne

On se bouge dans l'Orne

     On se bouge dans l'Orne. Qui va rafler le prix des internautes ?

  • Les lauréats du prix On se bouge dans l'Orne de l'an dernier.
    Les lauréats du prix On se bouge dans l'Orne de l'an dernier. | Archives Ouest-France.

Venez voter pour votre projet coup de coeur dans le cadre du prix On se bouge dans l'Orne. Et donnez un coup de pouce à l'entrepreneur de votre choix!

Ouest-France, le conseil départemental de l'Orne et le Crédit Agricole sont les créateurs et partenaires de l'opération « On se bouge dans l'Orne ». Depuis trois ans, ils récompensent des Ornaises et des Ornais qui font preuve d'audace et d'énergie dans leur activité économique. 

Cette année encore, trois lauréats seront distingués dans trois catégories de prix : le trophée de l'innovation, décerné par le Crédit Agricole ; le trophée du rayonnement départemental, décerné par le conseil départemental de l'Orne et le prix coup de cœur des internautes, désigné, comme son nom l'indique par les internautes.

Ces derniers sont donc invités à voter en ligne pour leur projet coup de cœur. Les votes ouvrent le mardi 3 novembre et seront clôturés le lundi 23 novembre. Les deux autres lauréats seront désignés après une délibération d'un jury composé des partenaires.

Alors, tous à vos clics !

Les portraits de la vingtaine d'entrepreneurs seront publiés dans un supplément de seize pages diffusé avec votre quotidien le mercredi 4 novembre.

La cérémonie de remise des prix se déroulera le jeudi 26 novembre, à l'Hôtel du Département.

Pour voter : http://www.ouest-france.fr/se-bouge-dans-lorne-qui-va-rafler-le-prix-des-internautes-3796673

1973 Comments

TELEWIZJA CYFRA

Ocena firmy 4.7/5 na podstawie 287 głosów klientów

Profesjonalni instalatorzy telewizji Polsat Box i Canal Plus zapewniają każdemu abonentowi kompatybilnej z UHD 4K
Grodzisk Mazowiecki, Piastów, Sulejówek, Babice, Ożarów Mazowiecki, Zielonka, Mińsk Mazowiecki, Konstancin, Marki, Łomianki, Piaseczno, Legionowo, Raszyn, Płochocin, Pruszków, Komorów, Błonie, Podkowa Leśna, Otwock, Wołomin

Cyfra, Warszawa, mazowieckie

MONTAŻ ANTENY WARSZAWA

Jeśli chcemy podłączyć dwa dekodery cyfrowe Polsatu i Canal+ do jednej anteny satelitarnej musimy użyć niezależnych kabli antenowych podłączonych do konwertera z kilkoma wyjściami szerokopasmowymi lub wykorzystać konwerter najnowszej generacji unicable. Ponieważ mało kto z nas posiada odpowiedni miernik do pomiaru sygnału cyfrowego powinniśmy zlecić profesjonalny montaż anteny satelitarnej autoryzowanemu instalatorowi z Warszawy i województwa mazowieckiego, który zapewni nam wysoką jakość odbioru wszystkich kanałów zawartych w naszym pakiecie, który otrzymaliśmy zawierając umowę o abonament.

Montaż anteny satelitarnej w budynku biurowym

16.04.2024

Wiele razy opisywaliśmy jak zamontować antenę satelitarną w domu jednorodzinnym, bloku mieszkalnym lub restauracji, tym razem zajmiemy się budynkami biurowymi, w których znajdują się większe i mniejsze firmy oraz korporacje. Największym wyzwaniem będzie uzyskanie zgody na prace instalacyjne od administratora biurowca, wynika to z faktu, że każda ingerencja w strukturę budynku musi spełniać bardzo restrykcyjne normy przeciwpożarowe oraz zasady bezpieczeństwa. Montując antenę na bardzo wysokim wieżowcu musimy zdawać sobie sprawę, że w wyniku wiatru nacisk na antenę będzie wynosił kilkadziesiąt kilogramów, trzeba więc dodatkowo zabezpieczyć mocowanie za pomocą stalowych linek dających pewność, że podczas wichury antena nie znajdzie się na chodniku kilkadziesiąt metrów niżej.


Jak poprowadzić kabel koncentryczny ?


Kabel antenowy najprawdopodobniej będzie prowadzony specjalnymi szachtami technicznymi wraz z przewodami energetycznymi, informatycznymi i alarmowymi, wymaga to od instalatora uprawnień do wykonywania i zabezpieczania przepustów kablowych z użyciem materiałów odpornych na wysoką temperaturę i ogień. Wszystkie te prace związane z zabezpieczeniem i przygotowaniem miejsca instalacji oraz właściwy montaż anteny satelitarnej na dachu a także doprowadzenie sygnału do wyznaczonego biura mogą wykonać instalatorzy serwisu technicznego cyfra.tv z Warszawy, jeśli nie mamy jeszcze podpisanej umowy z Polsatem albo Canal+, możemy to u nich załatwić, trzeba tylko o tym, powiedzieć jak będziemy zamawiać usługę przez telefon.


Jak przeprowadzić sygnał między pomieszczeniami na piętrze ?


Jednak najtrudniejsze może się okazać przeciągnięcie kabla koncentrycznego z korytarza do pomieszczenia gdzie będzie telewizor, wysokie sufity podwieszane i plątanina kabli komputerowych nam nie pomoże, potrzebna będzie wysoka drabina i koniecznie druga osoba odbierająca od nas przerzucany nad elementami sufitu kabelek. Może nam się też przydać wędka teleskopowa (tak, to nie żart), dzięki której przełożymy przewód na duże odległości wyjmując tylko jeden kafelek z kratek sufitowych, nawet nie zdajecie sobie sprawy ile czasu zaoszczędzimy, dzięki temu patentowi.


Jak zamocować telewizor w biurze ?


Pamiętajmy też, że ściany w biurach to tylko cienkie płyty gipsowe, jeśli będziemy mocować telewizor to zwykłe kołki rozporowe nie zdadzą tutaj egzaminu, potrzebujemy specjalnych kołków uchylnych z elementem, który ma zastosowanie w wąskich przestrzeniach z gipsu, nie chcemy przecież aby po jakimś czasie spadł nam ten telewizor na podłogę. Nie mocujmy też ekranów na ruchomych, regulowanych uchwytach gdyż zwiększają one nacisk na delikatną i cienką ściankę działową.


Czy w biurze można podpisać standardową umowę abonencką ?


Tak ale tylko i wyłącznie gdy telewizor będzie przeznaczony dla pracowników biura, jeśli umieścimy go w recepcji, konieczne będzie zawarcie umowy z prawami do odtwarzania publicznego. Wynika to z tego, że dostęp do treści zawartych w wykupionym pakiecie programowym będą mieli klienci firmy wchodzący z zewnątrz.